Як почистити картату сумку?

У цій статті я спробую допомогти вам детально розібратися з питанням «як почистити картату сумку». Дам кілька порад і рекомендацій, а також перерахую кілька способів вирішення можливих проблем за допомогою як традиційних, так і «народних» методів.
Незважаючи на те що замшева сумка вимагає особливої, досить-таки трудомісткого догляду, а іноді і пристойних витрат, попит на вироби із замшевої шкіри залишається як і раніше високим. І причин цьому кілька. Одна з них – це привабливий зовнішній вигляд. Вироби з цього матеріалу виглядають дуже дорого, а для багатьох людей цей чинник має дуже велике значення. Речі із замшевої шкіри зайняли міцні позиції в сучасному світі моди. І в даний час з неї не роблять хіба що нижня білизна ).
За способом виробництва замша поділяється на штучну і натуральну, що, в свою чергу, впливає на ціну виробу, а також на спосіб обробки забруднених і «проблемних» місць.
Загальні рекомендації з чищення замші.
Вона дуже не любить воду. Взагалі при чищенні і профілактичному догляді настійно не рекомендується використовувати якусь вологу, а застосовувати так звану «суху чистку». І якщо вже так сталося, що ваша сумка намокла, відразу по приходу додому, промокніть її чистим сухим рушником. Також небажаним є сушити її біля батареї або будь-яких інших нагрівальних приладів. Так як сумка може втратити свою первісну форму. При очищенні замші, не слід сильно мочити, тому що це може призвести до того, що вона осяде. А також, для збільшення терміну служби, необхідно, після обробки застосовувати спеціальний водовідштовхувальний спрей. Не допускайте затвердіння шкіри. Часто трапляється, що після обробки, сумки шкіра може стати більш грубою на дотик. У цьому випадку необхідно розім'яти руками затверділі ділянки.
Засоби по догляду.
На сьогоднішній день існує безліч засобів для виведення забруднень. Це піна, шампунь, спеціальний гумка, лосьйон і різні плямовивідники. При використанні цих засобів, дуже рекомендую уважно читати прикладену інструкцію по застосуванню.
У продажу є спеціальні щітки для чищення замші, але можна застосовувати і звичайну одежну щітку з жорстким ворсом. Функцію спеціальної щітки або гумки може замінити звичайний гумка з канцелярського магазину. Важливо врахувати, що терти гумкою необхідно не по напрямку ворсу, а проти нього. Так як в протилежному випадку ми лише втираємо бруд в шкіру. Також для чищення підійде стара зубна щітка. Вона повинна бути досить м'яка. Дії такі ж: обробляємо забруднену поверхню рухами протилежно спрямованими ворсу. Як варіант, можна застосувати звичайну двосторонню поролонову губку для миття посуду. У цьому разі слід використати більш жорстку сторону.
Очищаємо замшу від виділень солі.
Народний засіб: беремо губку, набираємо воду у невеликого обсягу посудину, і додаємо в неї нашатирний спирт в пропорції 1:5. Змочуємо губку у воді (зверніть увагу, що губку після цього потрібно практично насухо вичавити). Після цього круговими рухами витираємо забруднення з поверхні шкіри. Потім необхідно приготувати ще одну порцію рідини: на 1 л. води беремо одну столову ложку оцту. Змочуємо нашу губку в цьому розчині. Вичавлюємо її насухо. І повторюємо попередній процес, тобто протираємо забруднену поверхню круговими рухами. При цьому чекати поки шкіра висохне після перших маніпуляцій не варто. Після всього цього беремо звичайне або паперовий рушник і ретельно витираємо оброблену поверхню.
Виводимо жирні плями з замшевої сумки.
Яким би чепуруном ви не були, але уникнути того, щоб поставити жирну пляму на сумці вам навряд чи вдасться. Якщо не ви, то обов'язково хтось інший спробує зробити це за вас. Також характерні жирні плями неминуче утворюються в тих місцях де ви найчастіше беретеся за сумку рукою. В силу того, що наші пальці виділяють жир або руки елементарно потіють.
У цьому випадку необхідно скористатися спеціальною піною для чищення. Як альтернативний варіант, підійде звичайний зубний порошок або товчений крейда. Для цього необхідно взяти суху зубну щітку, зубний порошок або крейда і обробити забруднену поверхню. Після чого залишити в такому вигляді на деякий час.
Виводимо бруд.
Если вдруг ваша сумка испачкалась в грязи (упала, например), то нужно предпринять следующие меры. Необходимо подождать пока кожа полностью высохнет. Предварительно очистить загрязненную поверхность от оставшейся грязи специальной или одежной щеткой. После чего подготавливаем следующий раствор: берем стакан обезжиренного молока, в который добавляем обычную чайную ложку соды. Далее смачиваем в этом растворе губку, опять же выжимаем ее практически досуха и промакиваем нашу загрязненную поверхность. Затем используем раствор воды с уксусом, приготовление которого описано выше (соотношение 1:5).
Если у вас затерлась замша.
Помогает расчесывание замши против роста ворса над кастрюлькой с кипящей водой (5-10 минут). Можно использовать современные утюги с функцией отпаривателя, ручной отпариватель или другие аналогичные устройства.
В заключение хочется сказать, что очень часто «народные» методы чистки ничем не отличаются по результату от дорогостоящих средств. Здесь вы лишь делаете выбор платить ли вам больше. Но если же вы решили применить «народное средство», то, во избежание порчи сумки, протестируйте его на небольшом участке и посмотрите на результат.
Сподіваюся, що ця стаття була вам корисна і ви вирішили свою проблему. І пам'ятайте, що своєчасний догляд і профілактика лише допоможе зберегти первинний вигляд а також збільшить термін служби вашої сумки.
- Рюкзак Dolce&Gabbana Edge з телячої шкіриОгляд моделі чоловічого рюкзака з каталогу відомого виробника люксових аксесуарів Dolce&Gabbana.Повна версія статті
- Рюкзак Reebok Active Enhanced Backpack LargeОгляд нової моделі рюкзака з каталогу відомого виробника спортивного спорядження Reebok.Повна версія статті